همه چیز را همگان دانند

اشتراک دانش
همه چیز را همگان دانند
با سلام و عرض احترام خدمت شما
در صورتی که هر کدوم از مطالب به کارتون میاد اطلاع بدید تا راهنمایی کامل تر براتوم ارسال کنم و یا برنامه ای برای مسئله شما بنویسم

۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۵۹ ق.ظ

تعامل اجزاء مختلف هنگام درخواست یک صفحه در jsp

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۵ ، ۰۷:۵۹
وبلاگ نویس
سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۴۹ ق.ظ

شکل ساختار تعامل اجزا مختلف برای اجرای jsp

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۵ ، ۰۷:۴۹
وبلاگ نویس
سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۷:۳۹ ق.ظ

راه اندازی پیش نیاز نرم افزاری برای شروع کار با jsp

در ابتدا باید sdk را نصب نمایید و سپس متغییرهای محیطی را تنظیم نمایید. چگونگی تنظیم متغییر محیطی در اینترنت فراوان آموزش داده شده است.

در قدم بعدی لازم است یک وب سرور نصب کنبم و برای این کار می توانیم از وب سرور tomcat استفاده کنیم. وب سرور tomcat را به سادگی می توانید دانلود نمایید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۵ ، ۰۷:۳۹
وبلاگ نویس
دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ

معرفی jsp

jsp یک تکنولوژی برنامه نویسی تحت وب است که به شما امکان می هد صفحات وبی پویا و مستقل از پلت فرم ایجاد کنید. jsp از تمام API های خانواده جاوا شامل jdbc پشتیبانی می کند. در jsp ما می توانیم کدهای جاوا را در تگ مخصوص <% ********* %> مابین کدهای html قرار بدهیم.

برنامه نویسان jsp برنامه هایی که مرکب از کدهای html، xhtml، xml و و دستورات  و  jsp هست ایجاد می کنند. با استفاده از jsp شما می توانید اطلاعاتی از کاربران به واسطه فرم ها در یافت کنید و یا اطلاعاتی را از پایگاه های داده و یا دیگر منابع اطلاعات در قالب رکوردهایی به کاربر ارائه بدهید و همچنین صفحات وب پویا ایجاد  نمایید.

 از تگ jsp می توانی برای اهداف مختلفی استفاده نمود از جمله بازیابی اطلاعات از پایگاه داده، ثبت نام و اطلاعات کاربر توسط فرم ها ، دستیابی به javabeans و همچنین تبادل کنترل بین صفحات و درخواست ها و غیره.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۵ ، ۱۸:۱۰
وبلاگ نویس
يكشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۳۸ ق.ظ

API چیست؟

به زبان ساده، APIها (مخفف Application Programming Interface) رابط‌هایی نرم‌افزاری هستند که ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را پیاده‌سازی می‌کنند. زمانی که شما از دسکتاپ یا لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنید، تبادل اطلاعات میان نرم‌افزارهای مختلف توسط APIها انجام می‌گیرد. برای مثال هنگامی که قسمتی از یک متن در برنامه‌ی LibreOffice را کپی کرده و در یکی از برنامه‌های Excel یا ورد paste می‌کنید، API مربوط به این بخش، وظیفه‌ی تعریف داده‌های جابجا شده را برای دو برنامه به عهده گرفته است و به همین دلیل شما همان متن را در محیط برنامه‌ی دوم هم مشاهده می‌کنید.

لینک مقصد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۵ ، ۱۰:۳۸
وبلاگ نویس
يكشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۵، ۱۲:۳۲ ق.ظ

mainfram

بزرگ‌رایانه[۱] یا رایانه بزرگ (به انگلیسیMainframe computer) دسته از قدیمی‌ترین انواع رایانه‌ها هستند و نسبت به کاربردشان در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند رایانه‌های بزرگ بسیار گرانقیمت هستند وباید در شرایط دمایی کنترل شده نگهداری شوند. این رایانه‌ها توسط سازمانهای بزرگ برای مقاصد خاص و عموماً پردازش حجم بسیار زیاد داده‌ها در مواردی چون سرشماری، آمار صنعت و مصرف کنندگان، برنامه ریزی منابع سازمان و پردازش تراکنش‌های مالی استفاده می‌شوند.

این واژه در ابتدا برای اشاره به کابینت‌هایی که واحد پردازش مرکزی و حافطه اصلی رایانه‌های اولیه را درخود جای می‌دادند به کارمی رفت.[۲][۳] اما بعدها برای تمایز بین رایانه‌های تجاری پیشرفته و واحدهای ضعیف تر بکار گرفته شد.

لینک اصلی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۵ ، ۰۰:۳۲
وبلاگ نویس
چهارشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۱۳ ب.ظ

مدل MVC

mvc

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۲۱:۱۳
وبلاگ نویس
چهارشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۰۶ ب.ظ

فریم ورک

فریم ورک (نرم افزاری) در واقع مجموعه منسجم از کلاس ها و توابع (کتابخانه کلاس ها و توابع) از پیش تعریف شده است که قابلیت های بالقوه گوناگون از یک زبان برنامه نویسی را در خود دارد و بدین ترتیب کاربر نهایی را قادر می سازد که از امکانات یک زبان استفاده کند بدون اینکه درگیر مسائل پیچیده و وقت گیر آن شود.

لینک اصلی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۲۱:۰۶
وبلاگ نویس
چهارشنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۹:۰۵ ب.ظ

پلت فرم

ک پلتفرم در واقع معرف ملزومات سخت افزاری (سرور) و همچنین ملزومات نرم افزاری (سیستم عامل ویندوز سرور 2008) مورد نیاز برای اجرای یک برنامه کاربردی (ASP.NET) است.

لینک اصلی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۲۱:۰۵
وبلاگ نویس